Sign In

Don't have an account Sign Up

 • Follow us on :

Sign Up

Already a member Sign In

 • Follow us on :

ANKA KOLEJİ

KURUMSAL

Hakkımızda

ANKA EĞİTİM KURUMLARI olarak kurulduğumuz günden beri kalitemizi artırarak büyüme vizyonumuzu hayata geçirmek için hiç durmadan çalışıyoruz. 2016 yılı itibariyle Sakarya genelinde 4 eğitim noktası oluşturduk.

 

daha fazla bilgi için tıklayınız...

Misyon & Vizyon

Misyonumuz;
Öğrencilerimizin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayan bir eğitim-öğretim ortamı sunarak ‘dünya insanı’ yetiştirmektir.


Vizyonumuz;
ANKA Eğitim Kurumları olarak, Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürütmek ve ülkemizde örnek gösterilen kurumlar arasında yer almaktır.

daha fazla bilgi için tıklayınız...

Hedeflerimiz

ANKA Kolejinin kurum vizyonunu gerçekleştirmek için eğitim ve öğretim programlarındaki temel hedefleri şunlardır:

 • Öğrencilerimizi; sorgulayan, doğru bilgiye hızlı bir şekilde kendi ulaşabilen ve bilgiyi bağımsız olarak aklının süzgecinden geçirerek özümseyen bireyler olarak yetiştirmek,
 • Öğrencilerimizin birey olarak sorumluluk almalarına ve problem çözme becerisi kazanmalarına katkıda bulunmak,
 • Öğrencilerimizin kendilerine ve diğer bireylere saygı duyan, sosyal hizmet duygusu gelişmiş, zamanını iyi kullanan, duygularını rahatça aktarabilen, bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı olmanın önemini kavramış bireyler olarak yetişmelerini sağlamak,
 • Öğrencilerimizin ikinci bir dili etkin bir biçimde kullanarak global gelişmeleri izleyebilmeleri ve uluslararası düzeyde başarılı olabilmeleri için gerekli altyapıyı sunmak,
 • Öğrencilerimizin teknolojiyi özümsemelerini sağlamak, eğitim ve iş yaşamında teknolojiyle iç içe olmanın artılarından yararlanabilmelerine olanak tanımak,
 • Öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası sorunlar üzerinde düşünmeye, irdelemeye ve çözüm önerileri üretebilmeye yönlendirmek,
 • Öğrencilerimizin akademik yaşamlarında ilgi, yetenek ve gereksinimlerine uygun seçimler yapmalarına yardımcı olmak,
 • Her alanda yetkin ve kendine güvenen, çok boyutlu düşünce yeteneğiyle donanmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmek,
 • Eğitim ve öğretime yaklaşımımızı ?öğrenci merkezli? bir anlayışla, her bireyin farklı olduğunu kabul ederek belirlemektir.

daha fazla bilgi için tıklayınız...

Değerlerimiz

ANKA KOLEJİ olarak vizyonumuz çerçevesinde ve misyonumuza göre belirlediğimiz hedeflerimize ulaşırken ortak ve temel değerlerimize inanır ve sahip çıkarız. Bizi farklı kılan, geliştiren mutlu kültürümüzün temelini taviz vermediğimiz değerlerimiz oluşturur.

 

Çocuk Bizim İçin Esastır!

Tüm çalışmalarımızda ve hareketlerimizde bu değer temeldir. Herhangi bir seçenek öncelikle ve ağırlıkla çocuğun çok yönlü gelişimini nasıl etkileyeceği bakış açısı ile değerlendirilir.

 

Dürüstüz!

Tüm ilişkilerimizde –çocukla, veliyle, dış paydaşlarımızla kurduğumuz ilişkide ve kendi içimizde- her zaman açık ve dürüstüz. Verdiğimiz sözlerin daima arkasında dururuz.

 

Herkese Eşit Mesafedeyiz!

Tüm çocuklarımıza ve velilerimize verdiğimiz hizmette aynı özen, dikkat ve emeği gösteririz. İhtiyaçlarını ve farklılıklarını bilerek, ulaşılmak istenen hedeflere doğru, söz verdiğimiz iyi hizmeti herkese sunarız.

 

Saygı Duyarız!

Tüm paydaşlarımıza büyük saygı duyarız. Bu nedenle işimizi; hiçbir zaman savsaklamadan, kapasite, bilgi, enerji ve yaratıcılığımızı sonuna kadar kullanarak yaparız. Yarın bu sınırı daha ileri götürebilmek için kendimizi sürekli geliştirmeye çalışırız. Bir işi daha iyi yapabileceksek daha iyisini yaparız.

 

İş birliği içerisindeyiz!

Temel hedefimiz çocuklarımızın çok yönlü gelişimine destek olmaktır. Bu gelişimi destekleme yolunda velilerimizle her zaman çok yönlü iş birliği içine gireriz.

 

Verimliliğimiz Uzun Vadelidir!

Hiçbir zaman kısa vadeli yöntemler ve yatırımlar içine girmeyiz. Doğruluğuna inandığımız çalışmalarımızı yürütürken kestirme yollara sapmayız. Bizimle iş yapan herkesin “başarıyı hak ettiler!” diyebilmesini isteriz.

 

Rekabet Etmeyiz!

Rakiplerimize saygı duyarız. Onlar da çocuklara hizmet veren kurumlardır. Hiçbir kurumu duyduklarımıza göre değerlendirmez ve onlar hakkında başkaları ile konuşmayız.

daha fazla bilgi için tıklayınız...

Covid-19 Sonrası Alınan Tedbirler

Tüm Dünyayı ve etkileyen ve ülkemizde de görülen Korona virüs salgını neticesinde Anka Koleji olarak gerekli tedbirlerimizi aldık.

ANKA KOLEJİ aldığımız tedbirler şu şekildedir;
1.Okula gelen öğrenci dezenfeksiyon tünelinden geçer
2.Okul hemşiresi tarafından ateşi ölçülür.
3.Öğrenciler ders boyunca maske takar.Öğretmenler maske ve siperlik ile dersi anlatır.
4.Öğrencilerin sosyal mesafeyi koruyamayacağı etkinlikler yapılmaz
5.Öğrenciler malzeme alışverişi yapmaz,ders araç gereçlerini çantaları ile getirir ve eve götürür
6.Akıllı tahta veya kumandalar sadece öğretmen tarafından kullanılır.
7.Tenefüse çıkarken öğrenciler ,öğretmenler tarafından ellerini yıkamaları ve maskelerini çıkarmamaları konusunda uyarılır,dezenfektan kullanımı konusunda bilgi verilir
8.Tenefüslerde sosyal mesafe nöbetçi öğretmenler tarafından sağlanır.
9.Tenefüslerde sınıflar havalandırılır.
10.Yemekhaneye öğrenciler belirli aralıklarla ve sosyal mesafeyi koruyarak alınır
11.Hergün okul çıkışında sınıflar ve okulun tüm alanları dezenfeksiyon işleminden geçirilir
12.Servise binen öğrencilerin ateşleri ölçülür, maske takmaları konusunda uyarılır ve öğrenciler sosyal mesafeyi koruyacak şekilde servise yerleştirilir.
13.Servis kullanımı öncesi ve sonrasında araçlara gerekli dezenfeksiyon işlemleri uygulanır

daha fazla bilgi için tıklayınız...

Okulum Temiz

Okulumuz TSE'den 'Okulum Temiz Belgesi' aldı

Covid-19 nedeniyle okulları daha sağlıklı ve güvenilir hale getirmek için başlatılan Türk Standartları Enstitüsünden (TSE) “Okulum Temiz” belgesi için denetleme sürecini tamamlayan okulumuz “Temiz Okul Belgesini” aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında “Okulum Temiz” belgesi projesini başlatmıştır. Anka Koleji olarak, geliştirilen proje kapsamında “Okulum Temiz” belgesi almak için Türk Standartları Enstitüsüne (TSE) başvurduk. Başvuru sonrası TSE denetçileri okulumuzda denetimde bulunuldu. Uzmanlar, salgınla mücadele kapsamında okulumuzda alınan tedbirler, hijyen koşullarının sürekliliği, okulumuzun fiziki yeterliliği gibi bir çok konuda incelemede bulundu. Yapılan denetimlerde tüm kriterleri yerine getiren, okulumuz  “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandı. Ayrıca okulumuz 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen “Beyaz Bayrak” belgesine sahiptir.

daha fazla bilgi için tıklayınız...

Kişisel Verilerin Korunması

 

 

daha fazla bilgi için tıklayınız...